Doom 3 BFG Edition

Příběh hry začíná na marťanském měsíci Phobos, kam jste byli vysláni, pro napadení svého velitele. Spojená vesmírná korporace (UAC), která spolupracuje s armádou, postavila na Phobosu a Deimos výzkumné továrny a další objekty. Výzkumná centra UACu jsou postaveny kolem podivných staveb, které se na měsících Mare vyskytovaly již dříve. Tyto, pdoteraz nikde neviděné stavby, jsou nazývány Anomálie. První výzkumy ukazují, žel Anomálie jsou vlastně zlomy v prostoru a čase a ve skutečnosti poskytují přístup k Hyperprostorová branám. Pomocí těchto bran byla UAC schopná experimentovat s cestováním v prostoru a antipriestore a posílat materiál z jednoho měsíce na druhý.
S osudem se však není radno zahrávat. Toto pokušení sil a zákonů mimo lidské chápání vedlo nejprve k nečekaným, pak úžasným a nakonec úděsná výsledkem. Brány se staly nestabilními a na návštěvu přicházejí doslova všechny temné bytosti pekelné. S ostatními vojáky se vrhnete do boje proti odporným monstrům, avšak po chvíli zůstanete sami, jen Vy a Vaše zbraně. Doom je 3D akční hra s perfektní atmosférou, při které se budete bát i za bílého dne.

===========================================================

Info o obsahu balíčku:
Balíček obsahuje náš dabing, české titulky od týmu Necronos a námi poupraven engine hry. Engine je fork repa RBDoom3BFG enginu na GitHub.
Kvůli této skutečnosti bohužel s našim enginem nefunguji Achievementy na Steamu, nakolik je id Software kvůli SteamWorks licenci musel ze zdrojového kódu smazat.

Link ke zdrojovému kódu a podrobným informacím:
https://bitbucket.org/fenixcrew/doom-3-bfg-edition

Engine obsahuje:
- Optimalizace a různá rozšíření oproti původnímu Doom 3 BFG enginu
- Soft Shadows (dá se zapnout v nastaveních, drasticky zlepšuje kvalitu stínů)
- Opraven kód na vykreslování fontů (původně RBDoom3BFG měl bytostný problém s českými znaky a zobrazoval místo písmen pouze čtverečky)
- Podporu čtení souborů ze složky "base" nad těmy v "* .resources" (což je něco, co jsme potřebovali prioritně utilizovat, kvůli problémům s dostáním nadabovaného audia zpět do archivů hry)
- Měl by fungovat i na jiných platformách, než je Windows (nebylo testováno, potřeba překompilovat ze zdrojového kódu, my poskytujeme pouze Windowsové verze)

===========================================================

Nový patch na verzi 1.1.0 obsahuje:
- nové menu v nastaveních, kde se dá vybrat z několika nově přidaných grafických vylepšení (HDR, SSAO, Soft Shadows,...)
- upraven kód pro načtení intra pro datadisk Vzkříšení zla (po novém si tak můžete užít dabované intro)
- přidána možnost přeskočit herní cutscény (intra pro jednotlivé kampane však preskočit stále nejdou...)
- opraveny problémy s načtením savů (teď již snad nadobro...)
- nespočet oprav týkajících se kvality kódu a manažmentu paměti
- plná kompatibilita s HD mody

Je možné, že pro spuštení nové verze enginu budete ješte potřebovat Microsoft Visual Studio 2017 C++ Redistributable 32-bitovou verzi.
Pokud by se vám tak hra nechtěla spustit, ve složce s hrou by jste měly mít složku "msvc2017" ve které se nachází potřebná instalačka.
Alternativne se dá instalačka stáhnout i z linku tady: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE GOG VERZE !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
GOG z neznámých příčin v době psaní ke všem kopiím či si vyberete anglický nebo jinej jazyk přibaluje soubor "base/strings/japanesse.lang". Tento soubor je enginem bohužel přednostne načten což má za příčinu, že místo čestiny se vám zobrazí japonské písmo.

Smazáním tohoto souboru vám pojede vše jak má!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE Hi-Def A UltimateHD MÓDŮ !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Již neplati, co platilo kdysi, a to jest "používejte engine u daneho módu místo toho našeho".

Náš engine je teďka momentálne popředu před enginy obou spomínaných módů, obsahuje opravy navíc a je s nima plne kompatibilní!

Novej postup instalace dabingu s módy tak zní:
- nainstalujte si mód
- nainstalujte přes něj náš dabing
- hru spouštejte s parametrem "+set fs_game <název_zložky_módu>" (čili u UltimateHD módu budete hru pouštet s parametrem +set fs_game @UltimateHD atp.)

V případe otázek se na nás neváhejte obrátiť dole v komentářích, případne v rámci Dotazů či našeho mailu.

Přejeme příjemnou zábavu!

-------------

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=966495309

--------------

Obsazení

Dr. Malcolm Betruger
Gabryš
Dr. Elizabeth McNeilová
Míša
Dr. Richard Meyers
Swobi
Elliot Swann
Elfi
Jack Campbell
Lubas
MSgt. Kelly
Mephi

Organizace

Vedoucí
Felda, Elfi
Zvukař
Elfi
Překlad
Zruud, Hulman, Felda
Úprava textů
Elfi, Míša
Úpravy enginu
Felda

Trailer

Stáhnout soubor

Kompletní instalace verze 1.1.0

Stáhnout soubor

Patch z verze 1.0.x na verzi 1.1.0


Komentáře

StarkillerCZ 18:36 10.3.2022  

"Zdravím, Hru mám staženou pirátsky z Freegoggames a je normál v Angličtine ale po nainstalování Češtiny i patche mam lokalizaci i dabing v Japonštine, i když v language setings nastavím jiný jazyk furt to mam japonsky, nevíte proč? nebo jak to konečne předělat na CZ"

MXTHE 17:22 24.4.2022

"Přečti si popisek nad Downloadem, tam to máš napsané, měl sem podobný problém, akorát s ofiko GOG verzí... "

Milan 19:33 26.2.2021  

"Po aplikaci @UltimateHD a této češtiny na GOG verzi mi nefungovalo načítání pozic v pozdější fázi hry. Pomohlo vymazání vygenerovaných souborů modu UltimateHD. Stačí spustit DOOM 3 BFG\\@UltimateHD\\_remove generated files.bat"

Milan 20:12 1.3.2021

"UPDATE: \nHra mi padala při načítání pozice, i při přechodu do jiného levelu. Výše zmíněný skript tak jak je, vymaže i český dabing, je třeba zakomentovat nebo smazat řádku rd base\\generated /S /q. Zástupce skriptu si dejte na plochu, budete ho potřebovat častěji.\nHru jsem dohrál s tímto postupem:\n- pustit skript, načíst pozici, znovu pustit skript (alt+enter ze hry) - díky druhému spuštění hra nespadne při quickload nebo přechodu do dalšího levelu\n- po přechodu do dalšího levelu je potřeba zase pustit skript, jinak při dalším loadu nebo přechodu levelu hra spadne\n"

std 12:31 8.10.2017  

"Ahoj, po instalaci češtiny + patche, se v datadisku RoE při použití \"gravity gun\" objeví bílý neprůhledný ovál přes skoro celou obrazovku. Nějaká rada? Děkuji "

std 05:03 9.10.2017

"Oprava: Žadný patch, jedná se o kompletní instalaci Češtiny ver. 1.1.0.\nJde o nějaký chybějící grafický efekt, když utržím zranění, obrazovka bíle problikává.\nPři použití modu UltmateHD to samé (bez češtiny na novou instalaci hry). \n\n"

Felda 07:20 9.10.2017

"To bude nejaka chyba ovladaca grafiky, nie nasa alebo strojcu modu. Vacsinou byva na vine SSAO alebo HDR, ze ho grafika nezvlada, pripadne kombo HDR+SSAO. Ak ste dane efekty zapli, skuste ich vypnut ci to nepomoze "

std 17:34 9.10.2017

"Všechny grafické jsem zkoušel vypínat - nic. GK je GTX 970"

Felda 07:29 10.10.2017

"A este jedna otazocka predtym, nez sa na to skusime pozriet hlbsie - mate urcite nainstalovane najnovsie ovladace od Nvidia pre svoju grafiku, ano? Lebo viem, ze Nvidia jednym ovladacom nieco posahala, sme to nahlasili s kolegami co robia so mnou na engine a v novej verzii to opravili Posledne ovladace si viete vyhladat a stiahnut tu: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx"

std 07:09 11.10.2017

"Ano, poslední ovladače mám.\nPřidám screenshoty.\nTady je to ještě v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PCl.jpg\nAle jakmile chytnu nějaký předmět, tak se stane toto: https://i.nahraj.to/f/1PCk.jpg"

std 10:17 11.10.2017

"Další info: \nPokud zapnu vyhlazování metodou SMAA 1x, tak je obraz v porádku.\nPři vypnutém vyhlazovaní nebo pokud zapnu vyhlazování metodou MSAA, se objeví ten mnou popisovaný problém."

std 13:38 11.10.2017

"Tak jsem se v tom ještě trochu vrtal a teď už korektně fungují i ostatní režimy vyhlazování.\nTakže problém vyřešen, ale kde byl zakopaný pes netuším. "

Felda 04:37 12.10.2017

"Hm, rovnaky problem ako (ste mali) vy niekto nahlasil aj s ekvivalentnym screenom... Prpblem sa u vas teda vyriesil, len neviete ako?"

std 07:55 13.10.2017

"Proč přesně to zmizelo nejsem schopen říct, ale poslední co jsem dělal, bylo toto: https://i.nahraj.to/f/1PIo.png (záložka Kompatibilita)\nTen problém s oválem sice zmizel a hra je už hratelná, ale stále se mi zdá, že engine nevykresluje vše korektně. \nNapř. toto mi nepřijde v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PIm.jpg https://i.nahraj.to/f/1PIn.jpg"

Felda 16:17 13.10.2017

"Hmm, to isto nie je ako by to malo vyzerat, ale asi viem kde je problem. Skuste do konzoly napisat \"r_useFilmicPostProcessEffects 0\" ci to nepomoze. Toto by malo vypnut niektore dodatkove efekty ako napr. film grain. V nasom engine sa daju vypnut aj pod Extra nastaveniami, v engine z UltimateHD modu budete musiet pouzit dany prikaz. Neviem, ktory z nich aktualne pouzivate "

std 14:27 15.10.2017

"Tento efekt nepoužívám vůbec, ale zkusil jsem si s tím pohrát - vse teď už funguje i jdyž ho zapnu."

Milan 20:07 1.3.2021

"Měl jsem stejný problém, pomohlo vypnutí SSAO"

Dede 00:57 14.2.2021  

"Prosím vás pomozte mi, ja som uz zufaly. Ked spustam hru s UltimateHD modom s uvadzanym parametrom, tak mi hra neustále padá pri loadovacej obrazovke. Bez modu a bez parametru to bezi okej, ale ja rozhodne chcem hrat hru s modom a vasim dabingom pre najlepsi zazitok. Viem ze to pojde, ale neviem ako, prosim vas poradte mi."

roman 02:25 15.9.2020  

"ahoj, můžetemi prosím pomoc jak se stim děla jak se to nastavi do ty hry ?\n"

Roman 11:34 2.5.2020  

"Zdravím borci. Chtěl bych se zeptat, jestli byste dokázali upravit český dabing i pro Nintendo Switch verzi? Zkoušel jsem překopírovat vaše soubory a titulky fungují (akorát jsem musel odstranit diakritiku), ale dabing bohužel nikoliv... Na netu jsem našel soubory s ruským dabingem, který na Switch funguje... mohu poskytnout, pokud by se vám do toho chtělo... moc byste mi tím pomohli... moc díky za jakoukoliv odpověď. Roman."

Čermák 09:50 8.11.2019  

"Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Hraji Doom 3 BFG na 5.1 reproduktorech a zvuky zbraní jsou hodně tlumené oproti ostatním zvuků. Ozývají se hlavně ze zadních reprobeden. Působí to velmi divně. V původní verzi Doom 3 to nedělalo.\nNesetkal se s tím někdo? Děkuji"

Belusi 22:43 6.10.2019  

"Nešlo by prosím počeštit Doom3[CC] mod, který do hry přidává titulky všeho co lidi tam kecají + titulky nahrávek (v nastavení přidá možnost zapnout si titulky), jsem totiž neslyšící . Je to jen bohužel anglicky. Děkuji za odpověď."

QuakedoomNukem 17:52 20.8.2019  

"Myslíte, že by bylo možné extrahovat dialog a české texty ze ztracené mise pro tento port? https://www.moddb.com/mods/the-lost-mission"

Kelso 16:27 3.4.2019  

"Zdravim, ako spustim čestinu s HD modom? asi som zle pochopil inštrukcie.\nBuď spustím len čestinu bez HD, alebo HD bez dabingu.\nMám GOG verziu, pridal som \"+set fs_game @UltimateHD atp\" do argument line v GOG galaxy, no nezdá sa, že by to malo nejaký efekt. "

Luboš 14:43 30.1.2018  

"vůbec to nemaká při spuštění se odříká úvod a pak vyskočí nějaké varování a řádek na psaní nejsem expert na pc ale todle je na hovno"

Felda 16:21 30.1.2018

"A ja zase nie som jasnovidec takze pokial nenapisete co vam to tam vyhodilo v tej konzoly a nenapisete verziu, tazko vam z takehoto opisu poradim "

angeldustt 14:38 15.3.2019

"Ahoj, mám stejný problém, jak jsi ho vyřešil?\n"

NoName 18:58 15.4.2018  

"Zdravím, nevím proč, ale po nainstalování nedostávám achievmenty, i když bych je dostat měl. Děje se mi to od té doby, co jsem nainstaloval dabing. Nevíte co s tím? Díky."

Tomas 20:55 2.6.2018

"Co takhle si pročíst celou stránku? je to tam jasně napsané"

Ladik 21 16:59 19.9.2017  

"Hele kluci, už rozkódovali hru Doom 4, takže Kolegové z Necronos, už budou dělat, český Překlad, téhle hry, nedohodnete, se s nimi, a neuděláte ČESKý Dabing, do hry Doom 4, a to no tak, více viz. tady: http://www.necronos.wbs.cz/Novinky.html ,Tak a to tak, si to, třeba, u-žijte, tak co vy, na to, co to, kdyžtak, co, třeba, a nebo, jak co? "

Felda 08:41 20.9.2017

"My sme sa na to pozerali uz este pred prekladom (mali sme to v plane si to prelozit aj samy keby to islo...) ale pouziva to WWise audio ktore sa da rozkodovat ale zakpdovat to spat do neho je problem. Dostat sa do hry sme vedeli este pred vydanim (pozerali sme sa na uzavretu Betu, do ktorej mal clen pristup). Takze asi tolko ku kauze DOOM (2016) "

George 12:40 17.9.2017  

"Moc děkuji za překlad. chi se zeptat ohledně módu. Na doom 3 byl mod:\nhttp://www.eurogamer.cz/articles/doom-3-hd-mod-kompletne-predela-klasiku\nkterý přidává do hry HD textury, efekty rozmazání okolí při přebíjení, \"plastickou\" krev na podlahách atd...\nExustuje něcio i na GFG edici? Děkuji "

Felda 21:15 17.9.2017

"Treba Ultimate HD nebo Hi-Def mod Engine pribaleny s dabingem ma navice moznosti zapnout treba HDR nebo Soft Shadows pod Extra menu "

Forzy 13:37 16.9.2017  

"Dobrý den,mám BFG edici a Immersive HD mód.Ale po nainstalování vašeho českého dabingu mi hra neustále padá.Nemůžu ani zapnout žádnou kampaň.Po odříkání úvodního dialogu přestane program pracovat.Bez českého dabingu jen čistá hra + mód mi to běhá.S nainstalovaným českým dabingem ne."

David 08:43 17.9.2017

"Nevim sice jak je to presne u tohoto modu, ale zkus dabing s cestinou nejprve rozbalit (nainstalovat) do samostatne slozky a nasledne prekopiruj pouze obsah ze slozky base cestiny do podslozky base v adresari hry. Pokud ten mod nezasahuje do zminovvane slozky tak by to mohlo fungovat. U Ultimate HD modu (jehoz obsah se kopiruje ciste do korenoveho adresare hry) mam spolu s takto nainstalovanou cestinou a dabingem hru kompletne odehranou a vse nakonec fungovalo."

Přidat komentář

(používáme Gravatar)

}