Doom 3 BFG Edition

Doom 3 BFG Edition

Příběh hry začíná na marťanském měsíci Phobos, kam jste byli vysláni, pro napadení svého velitele. Spojená vesmírná korporace (UAC), která spolupracuje s armádou, postavila na Phobosu a Deimos výzkumné továrny a další objekty. Výzkumná centra UACu jsou postaveny kolem podivných staveb, které se na měsících Mare vyskytovaly již dříve. Tyto, pdoteraz nikde neviděné stavby, jsou nazývány Anomálie. První výzkumy ukazují, žel Anomálie jsou vlastně zlomy v prostoru a čase a ve skutečnosti poskytují přístup k Hyperprostorová branám. Pomocí těchto bran byla UAC schopná experimentovat s cestováním v prostoru a antipriestore a posílat materiál z jednoho měsíce na druhý.
S osudem se však není radno zahrávat. Toto pokušení sil a zákonů mimo lidské chápání vedlo nejprve k nečekaným, pak úžasným a nakonec úděsná výsledkem. Brány se staly nestabilními a na návštěvu přicházejí doslova všechny temné bytosti pekelné. S ostatními vojáky se vrhnete do boje proti odporným monstrům, avšak po chvíli zůstanete sami, jen Vy a Vaše zbraně. Doom je 3D akční hra s perfektní atmosférou, při které se budete bát i za bílého dne.

===========================================================

Info o obsahu balíčku:
Balíček obsahuje náš dabing, české titulky od týmu Necronos a námi poupraven engine hry. Engine je fork repa RBDoom3BFG enginu na GitHub.
Kvůli této skutečnosti bohužel s našim enginem nefunguji Achievementy na Steamu, nakolik je id Software kvůli SteamWorks licenci musel ze zdrojového kódu smazat.

Link ke zdrojovému kódu a podrobným informacím:
https://bitbucket.org/fenixcrew/doom-3-bfg-edition

Engine obsahuje:
- Optimalizace a různá rozšíření oproti původnímu Doom 3 BFG enginu
- Soft Shadows (dá se zapnout v nastaveních, drasticky zlepšuje kvalitu stínů)
- Opraven kód na vykreslování fontů (původně RBDoom3BFG měl bytostný problém s českými znaky a zobrazoval místo písmen pouze čtverečky)
- Podporu čtení souborů ze složky "base" nad těmy v "* .resources" (což je něco, co jsme potřebovali prioritně utilizovat, kvůli problémům s dostáním nadabovaného audia zpět do archivů hry)
- Měl by fungovat i na jiných platformách, než je Windows (nebylo testováno, potřeba překompilovat ze zdrojového kódu, my poskytujeme pouze Windowsové verze)

===========================================================

Nový patch na verzi 1.1.0 obsahuje:
- nové menu v nastaveních, kde se dá vybrat z několika nově přidaných grafických vylepšení (HDR, SSAO, Soft Shadows,...)
- upraven kód pro načtení intra pro datadisk Vzkříšení zla (po novém si tak můžete užít dabované intro)
- přidána možnost přeskočit herní cutscény (intra pro jednotlivé kampane však preskočit stále nejdou...)
- opraveny problémy s načtením savů (teď již snad nadobro...)
- nespočet oprav týkajících se kvality kódu a manažmentu paměti
- plná kompatibilita s HD mody

Je možné, že pro spuštení nové verze enginu budete ješte potřebovat Microsoft Visual Studio 2017 C++ Redistributable 32-bitovou verzi.
Pokud by se vám tak hra nechtěla spustit, ve složce s hrou by jste měly mít složku "msvc2017" ve které se nachází potřebná instalačka.
Alternativne se dá instalačka stáhnout i z linku tady: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE GOG VERZE !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
GOG z neznámých příčin v době psaní ke všem kopiím či si vyberete anglický nebo jinej jazyk přibaluje soubor "base/strings/japanesse.lang". Tento soubor je enginem bohužel přednostne načten což má za příčinu, že místo čestiny se vám zobrazí japonské písmo.

Smazáním tohoto souboru vám pojede vše jak má!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE Hi-Def A UltimateHD MÓDŮ !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Již neplati, co platilo kdysi, a to jest "používejte engine u daneho módu místo toho našeho".

Náš engine je teďka momentálne popředu před enginy obou spomínaných módů, obsahuje opravy navíc a je s nima plne kompatibilní!

Novej postup instalace dabingu s módy tak zní:
- nainstalujte si mód
- nainstalujte přes něj náš dabing
- hru spouštejte s parametrem "+set fs_game <název_zložky_módu>" (čili u UltimateHD módu budete hru pouštet s parametrem +set fs_game @UltimateHD atp.)

V případe otázek se na nás neváhejte obrátiť dole v komentářích, případne v rámci Dotazů či našeho mailu.

Přejeme příjemnou zábavu!

-------------

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=966495309

--------------
Obsazení
Dr. Malcolm Betruger
Gabryš
Dr. Elizabeth McNeilová
Míša
Dr. Richard Meyers
Swobi
Elliot Swann
Elfi
Jack Campbell
Lubas
MSgt. Kelly
Mephi
Organizace
Vedoucí
Felda, Elfi
Zvukař
Elfi
Překlad
Zruud, Hulman, Felda
Úprava textů
Elfi, Míša
Úpravy enginu
Felda

Trailer

Komentáře

Pavel
Pavel 00:38 24.8.2023

Při instalaci češtiny mi to napíše chybu, že došlo k chybě při pokusu o zkopírování souboru: zdrojový soubor je poškozen (ross_secondary2.idwav). Zkoušel jsem přeinstalovat hru ale nepomohlo to... Mám zkusit ještě i tu češtinu nainstalovat znova?

Milan
Milan 13:18 7.5.2023

Bohužel zvuk s Ultimate HD nefunguje + posledníma updatama...

StarkillerCZ
StarkillerCZ 18:36 10.3.2022

Zdravím, Hru mám staženou pirátsky z Freegoggames a je normál v Angličtine ale po nainstalování Češtiny i patche mam lokalizaci i dabing v Japonštine, i když v language setings nastavím jiný jazyk furt to mam japonsky, nevíte proč? nebo jak to konečne předělat na CZ

MXTHE
MXTHE 17:22 24.4.2022

Přečti si popisek nad Downloadem, tam to máš napsané, měl sem podobný problém, akorát s ofiko GOG verzí...

Milan
Milan 19:33 26.2.2021

Po aplikaci @UltimateHD a této češtiny na GOG verzi mi nefungovalo načítání pozic v pozdější fázi hry. Pomohlo vymazání vygenerovaných souborů modu UltimateHD. Stačí spustit DOOM 3 BFG\@UltimateHD\_remove generated files.bat

Milan
Milan 20:12 1.3.2021

UPDATE: Hra mi padala při načítání pozice, i při přechodu do jiného levelu. Výše zmíněný skript tak jak je, vymaže i český dabing, je třeba zakomentovat nebo smazat řádku rd base\generated /S /q. Zástupce skriptu si dejte na plochu, budete ho potřebovat častěji. Hru jsem dohrál s tímto postupem: - pustit skript, načíst pozici, znovu pustit skript (alt+enter ze hry) - díky druhému spuštění hra nespadne při quickload nebo přechodu do dalšího levelu - po přechodu do dalšího levelu je potřeba zase pustit skript, jinak při dalším loadu nebo přechodu levelu hra spadne

std
std 12:31 8.10.2017

Ahoj, po instalaci češtiny + patche, se v datadisku RoE při použití "gravity gun" objeví bílý neprůhledný ovál přes skoro celou obrazovku. Nějaká rada? Děkuji

std
std 05:03 9.10.2017

Oprava: Žadný patch, jedná se o kompletní instalaci Češtiny ver. 1.1.0. Jde o nějaký chybějící grafický efekt, když utržím zranění, obrazovka bíle problikává. Při použití modu UltmateHD to samé (bez češtiny na novou instalaci hry).

Felda
Felda 07:20 9.10.2017

To bude nejaka chyba ovladaca grafiky, nie nasa alebo strojcu modu. Vacsinou byva na vine SSAO alebo HDR, ze ho grafika nezvlada, pripadne kombo HDR+SSAO. Ak ste dane efekty zapli, skuste ich vypnut ci to nepomoze

std
std 17:34 9.10.2017

Všechny grafické jsem zkoušel vypínat - nic. GK je GTX 970

Felda
Felda 07:29 10.10.2017

A este jedna otazocka predtym, nez sa na to skusime pozriet hlbsie - mate urcite nainstalovane najnovsie ovladace od Nvidia pre svoju grafiku, ano? Lebo viem, ze Nvidia jednym ovladacom nieco posahala, sme to nahlasili s kolegami co robia so mnou na engine a v novej verzii to opravili Posledne ovladace si viete vyhladat a stiahnut tu: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

std
std 07:09 11.10.2017

Ano, poslední ovladače mám. Přidám screenshoty. Tady je to ještě v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PCl.jpg Ale jakmile chytnu nějaký předmět, tak se stane toto: https://i.nahraj.to/f/1PCk.jpg

std
std 10:17 11.10.2017

Další info: Pokud zapnu vyhlazování metodou SMAA 1x, tak je obraz v porádku. Při vypnutém vyhlazovaní nebo pokud zapnu vyhlazování metodou MSAA, se objeví ten mnou popisovaný problém.

std
std 13:38 11.10.2017

Tak jsem se v tom ještě trochu vrtal a teď už korektně fungují i ostatní režimy vyhlazování. Takže problém vyřešen, ale kde byl zakopaný pes netuším.

Felda
Felda 04:37 12.10.2017

Hm, rovnaky problem ako (ste mali) vy niekto nahlasil aj s ekvivalentnym screenom... Prpblem sa u vas teda vyriesil, len neviete ako?

std
std 07:55 13.10.2017

Proč přesně to zmizelo nejsem schopen říct, ale poslední co jsem dělal, bylo toto: https://i.nahraj.to/f/1PIo.png (záložka Kompatibilita) Ten problém s oválem sice zmizel a hra je už hratelná, ale stále se mi zdá, že engine nevykresluje vše korektně. Např. toto mi nepřijde v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PIm.jpg https://i.nahraj.to/f/1PIn.jpg

Felda
Felda 16:17 13.10.2017

Hmm, to isto nie je ako by to malo vyzerat, ale asi viem kde je problem. Skuste do konzoly napisat "r_useFilmicPostProcessEffects 0" ci to nepomoze. Toto by malo vypnut niektore dodatkove efekty ako napr. film grain. V nasom engine sa daju vypnut aj pod Extra nastaveniami, v engine z UltimateHD modu budete musiet pouzit dany prikaz. Neviem, ktory z nich aktualne pouzivate

std
std 14:27 15.10.2017

Tento efekt nepoužívám vůbec, ale zkusil jsem si s tím pohrát - vse teď už funguje i jdyž ho zapnu.

Milan
Milan 20:07 1.3.2021

Měl jsem stejný problém, pomohlo vypnutí SSAO

Dede
Dede 00:57 14.2.2021

Prosím vás pomozte mi, ja som uz zufaly. Ked spustam hru s UltimateHD modom s uvadzanym parametrom, tak mi hra neustále padá pri loadovacej obrazovke. Bez modu a bez parametru to bezi okej, ale ja rozhodne chcem hrat hru s modom a vasim dabingom pre najlepsi zazitok. Viem ze to pojde, ale neviem ako, prosim vas poradte mi.

roman
roman 02:25 15.9.2020

ahoj, můžetemi prosím pomoc jak se stim děla jak se to nastavi do ty hry ?

Roman
Roman 11:34 2.5.2020

Zdravím borci. Chtěl bych se zeptat, jestli byste dokázali upravit český dabing i pro Nintendo Switch verzi? Zkoušel jsem překopírovat vaše soubory a titulky fungují (akorát jsem musel odstranit diakritiku), ale dabing bohužel nikoliv... Na netu jsem našel soubory s ruským dabingem, který na Switch funguje... mohu poskytnout, pokud by se vám do toho chtělo... moc byste mi tím pomohli... moc díky za jakoukoliv odpověď. Roman.

Čermák
Čermák 09:50 8.11.2019

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Hraji Doom 3 BFG na 5.1 reproduktorech a zvuky zbraní jsou hodně tlumené oproti ostatním zvuků. Ozývají se hlavně ze zadních reprobeden. Působí to velmi divně. V původní verzi Doom 3 to nedělalo. Nesetkal se s tím někdo? Děkuji

Belusi
Belusi 22:43 6.10.2019

Nešlo by prosím počeštit Doom3[CC] mod, který do hry přidává titulky všeho co lidi tam kecají + titulky nahrávek (v nastavení přidá možnost zapnout si titulky), jsem totiž neslyšící . Je to jen bohužel anglicky. Děkuji za odpověď.

QuakedoomNukem
QuakedoomNukem 17:52 20.8.2019

Myslíte, že by bylo možné extrahovat dialog a české texty ze ztracené mise pro tento port? https://www.moddb.com/mods/the-lost-mission

Kelso
Kelso 16:27 3.4.2019

Zdravim, ako spustim čestinu s HD modom? asi som zle pochopil inštrukcie. Buď spustím len čestinu bez HD, alebo HD bez dabingu. Mám GOG verziu, pridal som "+set fs_game @UltimateHD atp" do argument line v GOG galaxy, no nezdá sa, že by to malo nejaký efekt.

Luboš
Luboš 14:43 30.1.2018

vůbec to nemaká při spuštění se odříká úvod a pak vyskočí nějaké varování a řádek na psaní nejsem expert na pc ale todle je na hovno

Felda
Felda 16:21 30.1.2018

A ja zase nie som jasnovidec takze pokial nenapisete co vam to tam vyhodilo v tej konzoly a nenapisete verziu, tazko vam z takehoto opisu poradim

angeldustt
angeldustt 14:38 15.3.2019

Ahoj, mám stejný problém, jak jsi ho vyřešil?

NoName
NoName 18:58 15.4.2018

Zdravím, nevím proč, ale po nainstalování nedostávám achievmenty, i když bych je dostat měl. Děje se mi to od té doby, co jsem nainstaloval dabing. Nevíte co s tím? Díky.

Tomas
Tomas 20:55 2.6.2018

Co takhle si pročíst celou stránku? je to tam jasně napsané

Ladik 21
Ladik 21 16:59 19.9.2017

Hele kluci, už rozkódovali hru Doom 4, takže Kolegové z Necronos, už budou dělat, český Překlad, téhle hry, nedohodnete, se s nimi, a neuděláte ČESKý Dabing, do hry Doom 4, a to no tak, více viz. tady: http://www.necronos.wbs.cz/Novinky.html ,Tak a to tak, si to, třeba, u-žijte, tak co vy, na to, co to, kdyžtak, co, třeba, a nebo, jak co?

Felda
Felda 08:41 20.9.2017

My sme sa na to pozerali uz este pred prekladom (mali sme to v plane si to prelozit aj samy keby to islo...) ale pouziva to WWise audio ktore sa da rozkodovat ale zakpdovat to spat do neho je problem. Dostat sa do hry sme vedeli este pred vydanim (pozerali sme sa na uzavretu Betu, do ktorej mal clen pristup). Takze asi tolko ku kauze DOOM (2016)

Přidat komentář

(používáme Gravatar)