Dotazy

Zde nám můžete zanechat své dotazy, komentáře a připomínky a my se pokusíme na ně reagovat v co nejkratší době. Upozornění: Odpověď nemusí přijít ihned, protože někdy musí správce sehnat odpověď od vedoucího projektu. Děkujeme za pochopení.

ten co se zeptal

Stihnete nadabovat dokonce roku ten datadisk?

David: Bohužel nestihneme. Je to ještě rozpracované.
Fanny

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké používáte mikrofony, abych věděla které se v amatérsky profesionálnějších vodách vodách používají. Vím, že zřejmě každý z vás používá jiný, ale mohli byste mi napsat aspoň nějaké příklady konkrétních modelů (např. Behringer C1U nebo AT2020), které používáte. Předem děkuji za odpověď.

David: Ahoj, je to různé, někteří dabéři používají USB Samson C03U.
Spacewolf

Ahojda, plánujete udělat dabing pro nějakou hru ze světa Warhammer 40K? Například Daw of War (filmečky mezi misemi) nebo Space Hulk Deathwing případně Necromunda: Hired Gun?

David: Zatím neplánujeme.
Sniper5

Plánujete Nadabovát Far cry 3😀

David: Neplánujeme.
Michal

Zdravím, plánujete nadabovat hru Metal Gear Solid 2 Substance/Sons of liberty? Říkám jen na začátek, že je to opravdu dlouhý projekt a hra samotná taky. Počítal jsem si, kolik by tam mohlo být postav a vychází to celkem na 18 lidí. Většina z těch postav jsou ale muži. A jen pár ženy. Pokud byste to neplánovali dabovat, tak proto mám opravdu pochopení. https://www.youtube.com/watch?v=LzO5c77tjfk&t=1s&ab_channel=GenerationWest Jen taková otázka ze zvědavosti a určitě si myslím, že by to zajímalo více lidí, co jsou fanoušci MGS sérií, kdo ze všech těch dabérů by se podle Vás hodil, aby daboval Solid Snejka? (zkuste si poslechnout ten hlas a posuďte to) Jinak, Fenixprodabing miluji a např. Amnesii pád do temnoty Martin nadaboval perfektně. Úžasný dabing a klobouk dolů všem Vašim daberům...

David: Také zdravím, děkujeme za zpětnou vazbu, je to pro nás motivací. Návrh probereme, ale nemůžeme nic slíbit. Přesto věříme, že nám zachováte přízeň.
Ondrajej

Co třeba hra Watch Dogs? Celkem fajn hra, mohli byste ji omrknout?

David: Děkujeme za tip. Ještě to probereme.
sleas

Hledá se furt programátor?

David: Ano, programátory stále hledáme viz sekce Nábor.
Aslan

Ahoj fenix můžu se zeptat jestli byste někdy v budoucnu nadabovali tenhle díl larryho https://www.youtube.com/watch?v=B17ruX_NvrM&ab_channel=GOG.com Tohle byla v minulosti skvělá adventura a nyní dostala remake.

David: Nejsou programátoři.
Aligátor

Ahoj můžu se zeptat dokázal to nějaký váš tester a nebo někdo z fenixu tuhle hru dohrát? Protože mě tahle hra přijde úplně nehratelná. Dostal jsem se do třetí kapitoly a tam jsem to skončil protože je nejde zabít ta armáda jak nakráčíte do té pasti. Jinak dabing dobrý ale když je hra nehratelná kvůli těm soubojům, tak se vás jenom ptám jestli to někdo z fenixu nebo váš tester dabingu dokázal tuhle hru dohrát?

David: Doporučuji kontaktovat vývojáře hry. My dodáváme jen dabing. Hodnotit hru nechceme. Děkuji za pochopení.
Mark

Můžu se zeptat omrknete tuhle hru https://www.youtube.com/watch?v=pG3NnfldBOk&ab_channel=GameSpot Deatly prominityon

David: Omrknout to můžeme, ale nic nemůžeme slíbit.
Liška

Ahoj fenix můžu se zeptat nadabujete další rok prosím druhý díl ta jednička se vám povedla a byli jste jako profíci. Hlavně to u těch knězů síla Krista to bylo nejlepší :) Věřím že to dobře zvládnete. Navíc na soubory u Luciuse jsem se díval a jde to v pohodě, tam dát dabing zpátky.

David: Zatím nevíme.
Albert

Ohledně programátorů by to šlo vyřešit takhle zkuste nabírat studenty ze škol., protože ty vám to udělají zadarmo.

David: Bohužel není to tak, jak píšete. Moc lidí se nám na programátory nehlásí.
Albert

Ahoj můžu se zeptat vyzkoušíte další rok prosím nadabovat hru AC 2 všiml jsem si že jste nadabovali ano a také call of Juarez. Byla by to pro vás velká výzva. Já si nemyslím že nato nemáte kapacity protože u takových her stačí třeba 16 daberů a nadabují celou hru. Prvně se dabuje hlavní příběh pak vedlejší úkoly a nakonec lidé a tak.

David: Ahoj, děkujeme za návrh. Kapacity dabérů máme, ale nemáme kapacity programátorů.
Hledáme programátory, kteří by byli schopni vytvořit potřebné instalátory, vytáhnout původní soubory a dokázat tam vložit soubory s českým dabingem.
Dokud nebudeme mít dostatek programátorů, nemůžeme dabingy do her vytvářet.
Děkujeme za pochopení.
Martin

Zdravím fénix pro dabing mám dotaz ohledně naistalováni vašeho dabingu pro Half-life2 nevím jak mám ho do hry vložit budu velice rád když mi napíšete přeji hezký den.

David: Také zdravím, doporučuji podívat se do komentářů u projektu: https://fenixprodabing.cz/projekt/halflife2
Najdete zde i návod, jak spustit instalátor.
Tomáš Patloka

Seriál Kancl je od páté série bez dabingu. Epizody nejsou moc dlouhé. Zkuste to prosím zvážit.

David: Děkujeme za tip. Podíváme se, ale nic nezaručujeme.
Neradi dabujeme nedokončené seriály/filmy od profíků.
allll

A Můžu se zeptat kdybyste u těch nejlepších her dávali milníky třeba když se vybere na tuhle hru 300 k od fanoušků nebo tak, tak ji nadabujete? i když to bude obtížné a tak? Jako tady vystavit na stránkách třeba že jí hodláte nadabovat pod podmínkou ale musí se vybrat určitá částka. Vím že to děláte jen tak pro zábavu ale odměnit tím ostatní že se vrhnete na určitou hru pokud se vybere vybraná částka. Děláte to zadarmo a toho si cením, ale vyzkoušet to můžete.

David: Aktuálně to takto zavádět neplánujeme. Potřebujeme především dostatek programátorů, kteří jsou ochotni zadarmo vytvářet instalační soubory. Viz. sekce Nábor. Pokud máte znalosti, můžete se přihlásit.
damián

zdravím jenom by mě zajímalo proč nebyl stejný dabing jako u prvního dílu co se stalo?

Martin: Také zdravíme. První díl dělali profíci.
Karel

Half Life: Alix - úžasná hra ve VR, by si dabing zasloužila určitě. Zvlášť, když se řadě Half Life věnujete už roky s VINIKAJÍCÍMI VÝSLEDKY. Moc za ně děkuji. Nyní hraji Half-Life 2 VR Mod s vaším dabingem a pro anglicky nemluvícího je váš dabing ůplně jiný zážitek. Děkuji

David: Děkujeme za zpětnou vazbu, těší nás to. Aktuálně se do Half Life: Alix nepouštíme.
Děkujeme za vaši podporu.
Pavel

Ahoj, neplánujete třeba založit třeba patreon, nebo podobný způsob podpory?

David: Ahoj, aktuálně nad touto formou podpory neuvažujeme.
Máme k dispozici bankovní účet, více informací je možné zjistit na našem webu v sekci Podpora.
Patrik

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli neschaníte nový daberi? Měl bych zajem a nabrat nějake zkušenosti.

David: Ahoj, viz. Sekce nábor: https://fenixprodabing.cz/nabor