Dotazy

Zde nám můžete zanechat své dotazy, komentáře a připomínky a my se pokusíme na ně reagovat v co nejkratší době. Upozornění: Odpověď nemusí přijít ihned, protože někdy musí správce sehnat odpověď od vedoucího projektu. Děkujeme za pochopení.

Pavel

Zdravím členy FenixDabingu, moc Vám fandím a děkuji že ve svém volném čase jste pro nás nadabovali mimojiné i spoustu her. Především se mi líbil překlad Diabla 2, to byla moje srdcovka, a když jsem narazil na cz dabing, tak jsem to musel hned vyzkoušet a bylo to skvělé :) . Jsem fanouškem hry Zaklínač, první hra vyšla s českým dabingem, ale dvojka a trojka nikoliv a příjde mi to jako velká škoda. Zajímalo mě, zda-li nemáte v plánu se vrhnout do překladu Witcher 3, a taky by mě zajímalo, jak se takovéto projekty dabují. Resp. musejí být dabingy nějak právně ošetřeny? Jinými slovy, když předabuji nějakou hru a dám na net, neporušuji tím nějaká autorská práva apod.? Děkuji za odpověď

David: Také zdravím, děkujeme za zpětnou vazbu. Návrh probereme a pak uvidíme, aktuálně máme hodně rozpracovaných projektů. Co se týče závěrečného dotazu, určitě je vždy vhodné kontaktovat vývojáře hry.
Kevin

Máte nějakou vysněnou hru, kterou byste chtěli nadabovat, ale technicky to není možné (například nemůžete dostat soubory zpátky do hry)?

Martin: Každý Fénix má nějakou takovou. To znamená, že co člen to jiná hra :-)
Vosk

Pustíte se i do Call of Juarez: Bound in Blood?

Martin: Ještě nemáme ani jedničku.
Arrk

Ahoj kouknete se nikdy i na AC 2 Vím že Mephi má dobrý hlas na dabing Ezia ale dvojka AC je pořád oblíbená a pořád se dobře hraje. Také věřím, že i záporáky byste dobře zvládli. Jestli řeknete že tohle nedokážete, tak jeden váš bývalý člen dokázal zařídit dabing do české hry KCD. Tenhle projekt nemusíte dělat rok ale i dýl. Jinak vidím jaké máte dobré výzvy a připadá mi, že jste se dost zlepšili a fenix se dostal na vyšší level když jste se vrhnuli na hry které dělal Ubisoft.

David: Ahoj, děkujeme za tip. Zvážíme to.
ten co se zeptal

BUDE TENHL ROK i druhý datadisk MOH ?

David: Ještě uvidíme.
Tomáš Patloka

Dobrý den před nějakým časem jsem se ptal zda je možnost že zpracujete seriál My mother the car. Bylo mi řečeno že se o tom poradíte. Mohu se tedy prosím zeptat k jakému závěru jste došli? s úctou Tomáš Patloka

David: Zatím se věnujeme jiným projektům. Zatím nevíme.
Filip Řepa

Nadabujte prosím Annoying Orange Annoying Sister.

David: Děkujeme. Návrh předán vedoucímu projektu - Cupidovi.
ten co se zeptal

Ahoj fenix kdy budete dabovat Shadow of Silesia. Nebo už jí dabujete?

Martin: Ahoj, už se to dabuje. Je to externí projekt. Děláme pouze dabing. Více info na stránkách autora hry.
jjj

Kdy aktivujete sekci připravujeme hry které máte v plánu rok 2022 a video herní promo 2021. Já vážně chci vidět co ještě plánujete protože vy jste tak dobrý dabing do Future soldier a call of duty a medal of honor a také Overlord a Luciuse i wolfeinstein se mi líbil. Ale Wolfeinstain 2009 ten bych také uvítal. Jinak jste fakt frajeři že jste nám do těhlech her přinesli dabing. Ale hodně jste pokročili po těch letech, že máte lepší odvahu se vrhnout do těhlech her.

Martin: Herní promo bude do konce ledna. Sekci připravujeme aktualizujeme, až budeme vědět víc. Máme rozděláno několik her a chceme zveřejnit info pouze o těch o kterých víme, že je dotáhneme do konce. Chce to trpělivost :-)
Filip Řepa

Hele vytvoříte český dabing hry i pro verzi android? Prosím. Tato hra vyšla i na android, a já bych si jí chtěl zahrát.

Martin: Na Android dabing předělávat nebudeme.
Mordor

Dobrý den hrál jsem s vaším dabingem Overlord a chci vás pochválit, protože jste fakt dobrý a dabing byl skvělí. Ale až na nějakou výjmku já to nainstaloval do raising the hell. Jenže ty dlc už nadabovaný nebyli. Je to chyba v dabingu nebo nevím jestli jste dabovali i tohle. Ono jak se tam hnedka objeví ty portály tak už se to moc nevnímá co je DLC a co ne a je v tom guláš. Nezlobte se na mě jinak dobrý.

Martin: Dobrý den, dabovali jsme jen základní hru
jjj

Ahoj máte na seznamu i druhý díl? Vím co mi odpovíte že ho dělat v nejbližší době dělat nebudete že toho máte hodně ale jestli ho budete mít v plánu a nebo problémy s audiem.

Martin: Ahoj, dvojku zatím neplánujeme
Filip Řepa

Prosím nadabujete Annoying Orange Orange of July?

David: Děkujeme za tip. Návrh byl předán vedoucímu projektu - Cupido.
askard

Ahoj před několika lety jste mi odpověděli že jsem vás požádal o dabing hry adventury Randals monday. Oni už vyšli konečně cz titulky jenom to hoďte na váš seznam nemusíte to dabovat pokud se vám nebude chtít :D

Martin: Ahoj, jsme ted v útlumu. Hry berou moc energie a času a jsme ve fázi, kdy množství her omezujme na nezbytné minimum. Proto ted o nových nápadech nechceme ani slyšet :-)
askard

A jak to vidíte se dvojkou ? Už je to hodně let co jste dabovali jedničku a nebo se můžete vrhnout rovnou na trojku.

Martin: Dvojku ani trojku neplánujeme
Klára M.

Dobrý den, nezvažujete překlad Black Mesa: Blue Shift? Děkuji za odpověď i za Vaši práci 🙂

David: Dobrý den, aktuálně ne. Máme rozpracováné jiné projekty. Každopádně děkujeme za tip, zařadíme jej na seznam, nicméně nemůžeme zaručit, že se projektu budeme věnovat.
miki

Ahoj chci se zeptat jak to bude s druhým dílem Smolíkovi a počítač ten váš dabing ušel ale pak se po něm najednou slehla zem, viděl jsem že jste to chtěli vydat v červnu ale nikdy nebyl.

David: Aktuálně se věnujeme jiným projektům. Navíc, je období svátků, Tak dáváme přednost jiným. Prosíme o trpělivost a přejeme hezké svátky.
horor X

A ještě poslední dotaz jak je na tom tahle hra

Martin: Budeme doufat, že v roce 2022 vyjde
horor X

Ahoj jak je na tom Silent Hill?

David: Ahoj, na projektu pracujeme. Teď jsme ve fázi oprav. Máme mimo jiné rozpracovaných dalších x projektů. Prosíme o trpělivost.
Dan

Zdravím, já sice vím, že tu máte návrhů plnou pr... Ale našel jsem ve své herní sbírce hru Chameleon. Jedná se o českou hru běžící na LS3D enginu (na stejném jako Mafia), která bohužel nemá český dabing, což je škoda. Dialogy nejsou nějak těžký na nadabování a jelikož se jedná o LS3D engine. Tak by se ke zvukovým souborům dalo stejně nebo podobně dostat jako do Mafie. Jenom aby se o tom vědělo, kdyby se vám do toho někdy chtělo. Snad chápete jak to myslím :)

Martin: Dobrý den, Dane. Díky za tip. Tuto hru už na seznamu uchazečů máme. Víme o ní. Jen je otázka, jestli se na ní někdy dostane řada