The Man from Earth

The Man from Earth

Pozemšťan

Poté, co se uznávaný vysokoškolský profesor historie John Oldman rozhodne k nečekané rezignaci na svůj post, schyluje se k rozlučkovému večírku na odlehlé chatě na samotě. Právě na této party chce také profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny zkratkovitého počínání. Jak se ale záhy ukáže, odůvodnění není zdaleka tak prozaické, a už vůbec ne snadno stravitelné. Oldmanova slova všechny zaskočí. Profesor totiž tvrdí, že hlavním důvodem jeho odchodu je nesmrtelnost. Prý je na světě již čtrnáct tisíc let a každých deset roků musí měnit své působiště, aby jej nevypátrali nesprávní lidé. Nikdo mu pochopitelně nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí. A všechny dosavadní jistoty se začínají pomalu hroutit
Obsazení
John
Hanz
Dan
Pedro
Harry
Lubas
Art
Mephi
Will
Gabryš
Edith
Danacka
Sandy
Merilli
Linda
Martina
Organizace
Vedoucí projektu
Gabryš
Zvukař
Žik
Úprava textu
Gabryš, Daňácka
Novinky k projektu
Pozemšťan
Pozemšťan
24.12.2014

Rozbalte si dáreček a kochejte se u tohoto báječného filmu s naším dabingem.

Komentáře

Britarn
Britarn 04:25 10.2.2022

Zdravím pánové, chtěl jsem se zeptat, zda budete někdy v budoucnu dabovat i pokračování snímku Pozemšťan s názvem The Man from Earth: Holocene (2017) ? Je sice o 11 minut delší a má to o pět postav víc jak jednička, ale myslím, že by to nemělo být zas tak obtížné na nadabování. Předem děkuji za odpověď.

Psychobolos
Psychobolos 19:08 1.1.2018

Děkuji za namluvení, film - resp. podobný způsob vedení rozpravy (jakási disputace) - zaujal!

sebakritik
sebakritik 16:20 22.9.2017

bez ohľadu na to, čo všetko za tým je, fakt je, že ak to chce byť ozaj v duchu prodabiongu, je čo zlepšovať, hlavne upustiť od recitačného štýlu, ktorý do filmu nepatrí (ani do pc hry, do divadelnej skôr), nezapadá do diania filmu, odradzuje ho a miestami ruší umelým neprirodzeným dojmom, a takisto po technickej stránke, nerovnomerné ozvučenie a zapracovanie, ktoré nepresviedča diváka, že hlas patrí postave z filmu, ale nadobúda dojem pusteného filmu bez zvuku s dabérmi, ktorí akoby stáli spoza chrbta diváka a hovorili by mu rovno do ucha ..... zatiaľ toľko na začiatok..... držím palce do budúcna

Viktor pre Gabryš
Viktor pre Gabryš 19:51 8.9.2017

Ďakujem za odpoveď a so všetkým s vami súhlasím. Sám viem aké ťažké je pracovať s omedzenými možnosťami a v uvodzovkách konkurovať profesionálom. Venujem sa digitálnej tvorbe, no na tom najlacnejšom Wacome a bohužiaľ len v čase kedy moje deti spia a nie som v práci (moje portfolio: https://www.artstation.com/viktorpoda ) Ak by som mohol navrhnúť film, ktorý síce nie je vrcholom kinematografie, ale mohol by zaujať a zároveň je to jediný Arnoldov nenadabovaný snímok. https://www.csfd.cz/film/348526-maggie/prehled/ Prajem hodne zdaru v ďalšej tvorbe i v osobnom živote.

Gabryš
Gabryš 19:19 11.9.2017

Viktore, díky za návrh, ale my se z pochopitelných důvodů musíme vyhýbat i filmům. jejichž hlavní postavy jsou u nás dabovány profíky. Lidi by nás roznesli na kopytech kdyby neslyšeli Pavla Soukupa.

Chadzi
Chadzi 20:36 10.5.2017

Nejdriv jsem se divil co to je za divny dabing a ze to je asi nejaka surova neopracovana nahravka profi dabingu a ted ctu ze to je skoro na kolene doma delany. Za me kobouk dolu.

Viktor pre Gabryš
Viktor pre Gabryš 19:44 24.3.2017

Nenašiel som možnosť ako môže užívateľ reagovať na odpoveď od správcu-autora, tak odpovedám takto. Napísali ste to veľmi dobre a dúfam, že ste môj kostrbatý komentár pochopili tak ako bol zamýšlaný. Aby som však napísal názor ktorý môže byť prínosom: Pozrel som si celý film, mimochodom veľmi zaujímavý kúsok, jemu sa však venovať nebudem. Pokiaľ ide o dabing a o ten ide v prvom rade, myslím si, že väčšina negatívnych komentárov je od ľudí ktorí si film nepozreli celý, pôvodne čakali štúdiový dabing a ostali teda v prvotnom šoku, z ktorého sa nedostali keďže film nedopozerali a nedali vám teda šancu prejaviť čo vo vás je. To je práve ten problém, že je dosť cítiť, že na začiatku ste sa ešte len stotožňovali s postavami a v úvodnom príchode na chatu je dabing naozaj dosť neočesaný. Postupne však tomu tak prestáva byť a ako plynú minúty, váš výkon je stále lepší-možno tomu prispieva aj to, že si naň divák zvykne. Musím povedať, že niektorí dabéri podávajú perfektný výkon ktorý prekonáva mnohých profesionálnych hercov. Problémom je však ozvučenie, neviem či si to uvedomujete, ale takmer nepracujete s priestorom. Pokiaľ beriem diváka ako centrum diania, každá postava by mala znieť tak hlasno ako ďaleko od vás stojí, všetci však zneli akoby sedeli vedľa seba zavretí v malej miestnosti. Tiež treba mať na pamäti, že zvuk ovplyvňuje akustika miestnosti-otvoreného prostredia. Ak toto doriešite,budetosuperMaximálna dĺžka komentov mi nedovolí napísať viac, prajem vám hodne zdaru!!!

Gabryš
Gabryš 11:21 25.3.2017

Bohužel i tady mám, Viktore, pro Fénix omluvu, nebo chceš-li, výmluvu. Jsme skupina lidí rozesetých po celé republice. Od Tachova po Karvinou. Nemáme žádné společné studio, ani by to tak dělat nešlo. Každý dabuje z domova a to v podmínkách, které mu okolí dovolí. Někdo v rodinném domku v „dabérně“ s akustickou stěnou, jiný ve dvoupokojovém bytě s čtyřmetrovým stropem a dvěma dětmi, někdo dokonce občas i na koleji. Vytvořit v takových podmínkách alespoň obdobné akustické prostředí, se kterým by zvukař mohl lépe pracovat, je prakticky nereálné. Ale snažíme se o to aspoň úpravami prostoru kolem mikrofonů. Snad jednou bude líp. Zvukařská náročnost je taky jeden z důvodů proč moc celovečeráků neděláme. Dalším je třeba ten, že po všech televizích zbylo málo filmů, které by měly takovou úroveň, aby nám za tu námahu stály. Věříme, že tak zpřístupňujeme film lidem, kteří by jej jinak minuli. Teď si uvědomuji, že u zvukaře (kluka co tahá svůj kamion po Evropě) leží od listopadu další film. Budeme rádi, když nám i k němu jednou své poznatky napíšeš. Víš, mluvit s lidmi, kteří mají zájem i když mají výhrady, je pro nás radost. Těžko se srovnáváme s těmi, kteří se potřebují jen negativně vyjádřit i když žádný jiný zájem vlastně nemají. A ještě k hereckým výkonům. Nejen u tohoto filmu! Ochotníci – a my nic jiného nejsme – pokaždé budou stát před problémem, jestli do role šedesátníka obsadit řezníka, který odpovídá hlasem i věkem, ale bez talentu a s logopedickou vadou, nebo holiče,

Gabryš
Gabryš 11:22 25.3.2017

talentovaného dvacátníka. Tak jako tak, vždycky bude něco špatně. Samozřejmě pracujeme na zkvalitnění kádru! Ale to je hodně dlouhodobá záležitost a i tak vždycky zůstaneme jen amatéři. Protože to co děláme je náš koníček, ti kdo to doopravdy umí, ti se tím živí. Srovnávat nás s tím, „jak to dělají na Národním“, je nefér. Pro nás je důležité, že nás to baví, spojuje a vždycky se naštěstí najde i někdo, komu se to i líbí.

Viktor.
Viktor. 22:40 23.3.2017

Mephi tu napísala urazený komentár o tom ako váš dabing nemôže nikto kritizovať pretože je zadarmo... Ale na Deviantarte tiež hnusné čmáranice nebudem chváliť len pretože je autor amatér a obrázok zdiela zadarmo. Pochválim len dielo ktoré je dobré, je ich tam nespočet a ver, že aj s amatérskou technikou môže vzniknúť dokonalé dielo pokiaľ majú ľudia naozaj talent, nie len entuziazmus. Neberte to ako kritiku, len reakciu na komentár od Mephi. Za vašu prácu vám je veľa ľudí veľmi vďačných a to je dostatočná satisfakcia, to, že nie je možné zakryť absenciu konzervatória, poprípade absenciu skúseností, v najhoršom prípade talentu je vec samozrejmá a prirodzená. Ľudia by sa však mali naučiť byť vďačnejší, to každopádne

Gabryš
Gabryš 17:46 24.3.2017

Ano Viktore, tak to dělá většina z nás. Pochválíme, co se nám líbí. Je to vlastně jediná odměna pro toho, kdo nám něco nabídl. Máš ale i potřebu hanět ? Co by bylo jejím smyslem? Pokuta? Trest? Za co? Nejsme proti kritickým slovům, jen by podle našeho názoru měla mít nejen reálný základ, ale měla by být tak smysluplná, aby byla nějakým přínosem. Bohužel se zdá, že ti, kteří by to opravdu uměli a měli nám co říct, jsou shovívavější než ti, kteří jen rádi napíší.

Frankee85
Frankee85 23:35 1.12.2016

Super film, super dabing. Když jsem tento film ve vašem nadabování viděl poprvé, tak (musím se přiznat) mi to taky zprvu nesedlo, ale jen na začátku, jak za ním přijedou. Pak (Johny Walker zelený) se to rozjelo a já si nyní již nedovedu představit dabing jiný. Prostě palec hore!!!

Karel
Karel 16:32 23.5.2016

Vážení přátelé, z hloubi duše děkuji

Moc dekuji...
Moc dekuji... 14:38 18.3.2016

Tak tohle je tabu.,,, konečne si to mohu i vychutnat,, cteci titulky byly na dve veci ted ten fim ,, muj jeden z oblibenych mohu i slys,,, super.. tim , ze nevidim herce tak mi dabink " nekazi " vizualni charaktery postav...

Gabryš
Gabryš 10:35 19.3.2016

Díky, myslím, že tohle je jedno z největších ocenění, kterých se nám mohlo dostat. G.

Karel
Karel 23:38 19.6.2015

Absolutně nejlepší dabing. Jsem ohromen na jakou úroveň se od vašich začátků dostal. Skvěle nadabované postavy se znatelným vystižením situace ve mě vyvolal velmi silné emoce. Jen tak dál skvělá práce.

Petr
Petr 23:12 30.3.2015

Dámy a pánové z dabingu!!! , gratuluji! Viděl jsem v původním znění i s vaším dabingem a absolutně nechápu kritické komentáře. Povedlo se vám to na jedničku

Silver
Silver 19:44 7.3.2015

Tento film nebol nikdy nadabovaný, videl som ho aj v anglickej verzii, ale keďže sa tam celý film len rozpráva, tak sa ho oplatí pozrieť aj s amatérským dabingom, predsa je vždy z filmu o niečo lepší zážitok, keď človek nemusí čítať titulky a môže sa sústrediť na dej a pointu, ľudský mozog má šancu zachytiť viacej súvislosti, hlavne u filmov tohto typu, kde sa veškerý dej odohráva len v dialógoch. Vždy som tento film chcel vidieť v CZ alebo SK verzii a už som prestal dúfať, že sa toho dočkám. Takže velké díky skupine Fénix ProDabing za snahu.

Radek
Radek 20:02 18.1.2015

Děkuji,u mě velká spokojenost.At se práce dále daří.

Oldman
Oldman 01:20 16.1.2015

Palec hore Sice nektere hlasy se moc typove nehodily(subjektivni pocit),ale postupem casu mi to uz ani neprislo. A pochvala pro daberku te starsi pani,to nemelo chybu, az bych rekl profi Taky se mi zdalo,ze kvalita postupem stoupala. Fakt dobra prace!!

Daňácka
Daňácka 23:08 16.1.2015

to mě opravdu potěšilo, děkuji

Přidat komentář

(používáme Gravatar)