Doom 3 BFG Edition

Příběh hry začíná na marťanském měsíci Phobos, kam jste byli vysláni, pro napadení svého velitele. Spojená vesmírná korporace (UAC), která spolupracuje s armádou, postavila na Phobosu a Deimos výzkumné továrny a další objekty. Výzkumná centra UACu jsou postaveny kolem podivných staveb, které se na měsících Mare vyskytovaly již dříve. Tyto, pdoteraz nikde neviděné stavby, jsou nazývány Anomálie. První výzkumy ukazují, žel Anomálie jsou vlastně zlomy v prostoru a čase a ve skutečnosti poskytují přístup k Hyperprostorová branám. Pomocí těchto bran byla UAC schopná experimentovat s cestováním v prostoru a antipriestore a posílat materiál z jednoho měsíce na druhý.
S osudem se však není radno zahrávat. Toto pokušení sil a zákonů mimo lidské chápání vedlo nejprve k nečekaným, pak úžasným a nakonec úděsná výsledkem. Brány se staly nestabilními a na návštěvu přicházejí doslova všechny temné bytosti pekelné. S ostatními vojáky se vrhnete do boje proti odporným monstrům, avšak po chvíli zůstanete sami, jen Vy a Vaše zbraně. Doom je 3D akční hra s perfektní atmosférou, při které se budete bát i za bílého dne.

===========================================================

Info o obsahu balíčku:
Balíček obsahuje náš dabing, české titulky od týmu Necronos a námi poupraven engine hry. Engine je fork repa RBDoom3BFG enginu na GitHub.
Kvůli této skutečnosti bohužel s našim enginem nefunguji Achievementy na Steamu, nakolik je id Software kvůli SteamWorks licenci musel ze zdrojového kódu smazat.

Link ke zdrojovému kódu a podrobným informacím:
https://bitbucket.org/fenixcrew/doom-3-bfg-edition

Engine obsahuje:
- Optimalizace a různá rozšíření oproti původnímu Doom 3 BFG enginu
- Soft Shadows (dá se zapnout v nastaveních, drasticky zlepšuje kvalitu stínů)
- Opraven kód na vykreslování fontů (původně RBDoom3BFG měl bytostný problém s českými znaky a zobrazoval místo písmen pouze čtverečky)
- Podporu čtení souborů ze složky "base" nad těmy v "* .resources" (což je něco, co jsme potřebovali prioritně utilizovat, kvůli problémům s dostáním nadabovaného audia zpět do archivů hry)
- Měl by fungovat i na jiných platformách, než je Windows (nebylo testováno, potřeba překompilovat ze zdrojového kódu, my poskytujeme pouze Windowsové verze)

===========================================================

Nový patch na verzi 1.1.0 obsahuje:
- nové menu v nastaveních, kde se dá vybrat z několika nově přidaných grafických vylepšení (HDR, SSAO, Soft Shadows,...)
- upraven kód pro načtení intra pro datadisk Vzkříšení zla (po novém si tak můžete užít dabované intro)
- přidána možnost přeskočit herní cutscény (intra pro jednotlivé kampane však preskočit stále nejdou...)
- opraveny problémy s načtením savů (teď již snad nadobro...)
- nespočet oprav týkajících se kvality kódu a manažmentu paměti
- plná kompatibilita s HD mody

Je možné, že pro spuštení nové verze enginu budete ješte potřebovat Microsoft Visual Studio 2017 C++ Redistributable 32-bitovou verzi.
Pokud by se vám tak hra nechtěla spustit, ve složce s hrou by jste měly mít složku "msvc2017" ve které se nachází potřebná instalačka.
Alternativne se dá instalačka stáhnout i z linku tady: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE GOG VERZE !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
GOG z neznámých příčin v době psaní ke všem kopiím či si vyberete anglický nebo jinej jazyk přibaluje soubor "base/strings/japanesse.lang". Tento soubor je enginem bohužel přednostne načten což má za příčinu, že místo čestiny se vám zobrazí japonské písmo.

Smazáním tohoto souboru vám pojede vše jak má!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
!!! UPOZORNĚNÍ PRO UŽIVATELE Hi-Def A UltimateHD MÓDŮ !!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Již neplati, co platilo kdysi, a to jest "používejte engine u daneho módu místo toho našeho".

Náš engine je teďka momentálne popředu před enginy obou spomínaných módů, obsahuje opravy navíc a je s nima plne kompatibilní!

Novej postup instalace dabingu s módy tak zní:
- nainstalujte si mód
- nainstalujte přes něj náš dabing
- hru spouštejte s parametrem "+set fs_game <název_zložky_módu>" (čili u UltimateHD módu budete hru pouštet s parametrem +set fs_game @UltimateHD atp.)

V případe otázek se na nás neváhejte obrátiť dole v komentářích, případne v rámci Dotazů či našeho mailu.

Přejeme příjemnou zábavu!

-------------

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=966495309

--------------

Obsazení

Dr. Malcolm Betruger
Gabryš
Dr. Elizabeth McNeilová
Míša
Dr. Richard Meyers
Swobi
Elliot Swann
Elfi
Jack Campbell
Lubas
MSgt. Kelly
Mephi

Organizace

Vedoucí
Felda, Elfi
Zvukař
Elfi
Překlad
Zruud, Hulman, Felda
Úprava textů
Elfi, Míša
Úpravy enginu
Felda

Trailer

Stáhnout soubor

Kompletní instalace verze 1.1.0

Stáhnout soubor

Patch z verze 1.0.x na verzi 1.1.0


Komentáře

roman 02:25 15.9.2020  

ahoj, můžetemi prosím pomoc jak se stim děla jak se to nastavi do ty hry ?

Roman 11:34 2.5.2020  

Zdravím borci. Chtěl bych se zeptat, jestli byste dokázali upravit český dabing i pro Nintendo Switch verzi? Zkoušel jsem překopírovat vaše soubory a titulky fungují (akorát jsem musel odstranit diakritiku), ale dabing bohužel nikoliv... Na netu jsem našel soubory s ruským dabingem, který na Switch funguje... mohu poskytnout, pokud by se vám do toho chtělo... moc byste mi tím pomohli... moc díky za jakoukoliv odpověď. Roman.

Čermák 09:50 8.11.2019  

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Hraji Doom 3 BFG na 5.1 reproduktorech a zvuky zbraní jsou hodně tlumené oproti ostatním zvuků. Ozývají se hlavně ze zadních reprobeden. Působí to velmi divně. V původní verzi Doom 3 to nedělalo. Nesetkal se s tím někdo? Děkuji

Belusi 22:43 6.10.2019  

Nešlo by prosím počeštit Doom3[CC] mod, který do hry přidává titulky všeho co lidi tam kecají + titulky nahrávek (v nastavení přidá možnost zapnout si titulky), jsem totiž neslyšící . Je to jen bohužel anglicky. Děkuji za odpověď.

QuakedoomNukem 17:52 20.8.2019  

Myslíte, že by bylo možné extrahovat dialog a české texty ze ztracené mise pro tento port? https://www.moddb.com/mods/the-lost-mission

Kelso 16:27 3.4.2019  

Zdravim, ako spustim čestinu s HD modom? asi som zle pochopil inštrukcie. Buď spustím len čestinu bez HD, alebo HD bez dabingu. Mám GOG verziu, pridal som "+set fs_game @UltimateHD atp" do argument line v GOG galaxy, no nezdá sa, že by to malo nejaký efekt.

Luboš 14:43 30.1.2018  

vůbec to nemaká při spuštění se odříká úvod a pak vyskočí nějaké varování a řádek na psaní nejsem expert na pc ale todle je na hovno

Felda 16:21 30.1.2018

A ja zase nie som jasnovidec takze pokial nenapisete co vam to tam vyhodilo v tej konzoly a nenapisete verziu, tazko vam z takehoto opisu poradim

angeldustt 14:38 15.3.2019

Ahoj, mám stejný problém, jak jsi ho vyřešil?

NoName 18:58 15.4.2018  

Zdravím, nevím proč, ale po nainstalování nedostávám achievmenty, i když bych je dostat měl. Děje se mi to od té doby, co jsem nainstaloval dabing. Nevíte co s tím? Díky.

Tomas 20:55 2.6.2018

Co takhle si pročíst celou stránku? je to tam jasně napsané

std 12:31 8.10.2017  

Ahoj, po instalaci češtiny + patche, se v datadisku RoE při použití "gravity gun" objeví bílý neprůhledný ovál přes skoro celou obrazovku. Nějaká rada? Děkuji

std 05:03 9.10.2017

Oprava: Žadný patch, jedná se o kompletní instalaci Češtiny ver. 1.1.0. Jde o nějaký chybějící grafický efekt, když utržím zranění, obrazovka bíle problikává. Při použití modu UltmateHD to samé (bez češtiny na novou instalaci hry).

Felda 07:20 9.10.2017

To bude nejaka chyba ovladaca grafiky, nie nasa alebo strojcu modu. Vacsinou byva na vine SSAO alebo HDR, ze ho grafika nezvlada, pripadne kombo HDR+SSAO. Ak ste dane efekty zapli, skuste ich vypnut ci to nepomoze

std 17:34 9.10.2017

Všechny grafické jsem zkoušel vypínat - nic. GK je GTX 970

Felda 07:29 10.10.2017

A este jedna otazocka predtym, nez sa na to skusime pozriet hlbsie - mate urcite nainstalovane najnovsie ovladace od Nvidia pre svoju grafiku, ano? Lebo viem, ze Nvidia jednym ovladacom nieco posahala, sme to nahlasili s kolegami co robia so mnou na engine a v novej verzii to opravili Posledne ovladace si viete vyhladat a stiahnut tu: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

std 07:09 11.10.2017

Ano, poslední ovladače mám. Přidám screenshoty. Tady je to ještě v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PCl.jpg Ale jakmile chytnu nějaký předmět, tak se stane toto: https://i.nahraj.to/f/1PCk.jpg

std 10:17 11.10.2017

Další info: Pokud zapnu vyhlazování metodou SMAA 1x, tak je obraz v porádku. Při vypnutém vyhlazovaní nebo pokud zapnu vyhlazování metodou MSAA, se objeví ten mnou popisovaný problém.

std 13:38 11.10.2017

Tak jsem se v tom ještě trochu vrtal a teď už korektně fungují i ostatní režimy vyhlazování. Takže problém vyřešen, ale kde byl zakopaný pes netuším.

Felda 04:37 12.10.2017

Hm, rovnaky problem ako (ste mali) vy niekto nahlasil aj s ekvivalentnym screenom... Prpblem sa u vas teda vyriesil, len neviete ako?

std 07:55 13.10.2017

Proč přesně to zmizelo nejsem schopen říct, ale poslední co jsem dělal, bylo toto: https://i.nahraj.to/f/1PIo.png (záložka Kompatibilita) Ten problém s oválem sice zmizel a hra je už hratelná, ale stále se mi zdá, že engine nevykresluje vše korektně. Např. toto mi nepřijde v pořádku: https://i.nahraj.to/f/1PIm.jpg https://i.nahraj.to/f/1PIn.jpg

Felda 16:17 13.10.2017

Hmm, to isto nie je ako by to malo vyzerat, ale asi viem kde je problem. Skuste do konzoly napisat "r_useFilmicPostProcessEffects 0" ci to nepomoze. Toto by malo vypnut niektore dodatkove efekty ako napr. film grain. V nasom engine sa daju vypnut aj pod Extra nastaveniami, v engine z UltimateHD modu budete musiet pouzit dany prikaz. Neviem, ktory z nich aktualne pouzivate

std 14:27 15.10.2017

Tento efekt nepoužívám vůbec, ale zkusil jsem si s tím pohrát - vse teď už funguje i jdyž ho zapnu.

Ladik 21 16:59 19.9.2017  

Hele kluci, už rozkódovali hru Doom 4, takže Kolegové z Necronos, už budou dělat, český Překlad, téhle hry, nedohodnete, se s nimi, a neuděláte ČESKý Dabing, do hry Doom 4, a to no tak, více viz. tady: http://www.necronos.wbs.cz/Novinky.html ,Tak a to tak, si to, třeba, u-žijte, tak co vy, na to, co to, kdyžtak, co, třeba, a nebo, jak co?

Felda 08:41 20.9.2017

My sme sa na to pozerali uz este pred prekladom (mali sme to v plane si to prelozit aj samy keby to islo...) ale pouziva to WWise audio ktore sa da rozkodovat ale zakpdovat to spat do neho je problem. Dostat sa do hry sme vedeli este pred vydanim (pozerali sme sa na uzavretu Betu, do ktorej mal clen pristup). Takze asi tolko ku kauze DOOM (2016)

George 12:40 17.9.2017  

Moc děkuji za překlad. chi se zeptat ohledně módu. Na doom 3 byl mod: http://www.eurogamer.cz/articles/doom-3-hd-mod-kompletne-predela-klasiku který přidává do hry HD textury, efekty rozmazání okolí při přebíjení, "plastickou" krev na podlahách atd... Exustuje něcio i na GFG edici? Děkuji

Felda 21:15 17.9.2017

Treba Ultimate HD nebo Hi-Def mod Engine pribaleny s dabingem ma navice moznosti zapnout treba HDR nebo Soft Shadows pod Extra menu

Forzy 13:37 16.9.2017  

Dobrý den,mám BFG edici a Immersive HD mód.Ale po nainstalování vašeho českého dabingu mi hra neustále padá.Nemůžu ani zapnout žádnou kampaň.Po odříkání úvodního dialogu přestane program pracovat.Bez českého dabingu jen čistá hra + mód mi to běhá.S nainstalovaným českým dabingem ne.

David 08:43 17.9.2017

Nevim sice jak je to presne u tohoto modu, ale zkus dabing s cestinou nejprve rozbalit (nainstalovat) do samostatne slozky a nasledne prekopiruj pouze obsah ze slozky base cestiny do podslozky base v adresari hry. Pokud ten mod nezasahuje do zminovvane slozky tak by to mohlo fungovat. U Ultimate HD modu (jehoz obsah se kopiruje ciste do korenoveho adresare hry) mam spolu s takto nainstalovanou cestinou a dabingem hru kompletne odehranou a vse nakonec fungovalo.

Red 00:19 27.8.2017  

Zdravím. Po instalaci vašeho dabingu se mi místo textu zobrazují jakési klikiháky. Přikládám obrázek menu: http://www.jpeg.cz/obrazek/gaiF Mám GOG verzi.

Felda 12:38 27.8.2017

To sa vola Japoncina :P A neviem preco vam to otvorilo tu, asi ste si v GOGu omylom zvolili Japonsky jazyk (nas nahradza Anglicky, preto vam texty zobrazuje takto) Skuste to ked tak pozriet, prepnut na Anglictinu ak je tomu tak a dabing preinstalovat (ked znovu spustite instalator, dajte Opravit)

Felda 12:52 27.8.2017

To v pripade ze mate nainstalovane a instalovali ste to cez GOG Galaxy (tam sa to da prepnut ako na Steame), ak ste to stahovali z webu tak stiahnite instalator oznaceny prislusnym jazykom. Ak je tam jeden zdruzeny pre vsetky jazyky, davajte si pozor na to ci instalujete anglicku verziu hry (vacsinou maju tie instalatory suffixy oznacujuce jazyk)

Red 13:59 27.8.2017

Jazyk hry jsem měl nastavený správně, ale z neznámého důvodu se mi to pořád přepínalo do japonštiny. Nakonec jsem ze složky "strings" odebral soubor "japanese.lang" a hru už mám česky.

Felda 15:38 27.8.2017

Zaujimave :/ A tak hlavne ze vsetko ide :bow

David 16:17 19.7.2017  

Zdravim, mam par s dovolenim par otazek, ten udavany parametr ma prijit do jakeho exe souboru v pripade pouziti nejnovejsiho UltimateHD modu 2.1.0 ( tj. do UltimateHD.exe, BFGDoom3.exe, nebo do RBDoom3BFG.exe)? A jak presne to ma prosim v cili vypadat vc. uvozovek? - zkousel jsem to a bohuzel pokazde to hlasi neplatny cil, priznam se, ze uz nevim. Autor UltimateHD modu pred par dny updatoval na verzi 2.1.0, pod Windows 7 64 bit bohuzel bez sance tuto novou verzi spustit - vc. ciste instalace na D3 BFG edici bez modifikovane base slozky Vasim dabingem a cestinou. Nejprve chyba o chybejici XINPUT 1.4.dll knihovne, posleze po jejim stahnutim a vlozeni do spravne systemove slozky (C:/windows/sysWOW64/) zase problem s chybou 0xc000007b, vse jsem zkousel co psali na netu aktualizovat ( nejnovejsi dx, vc++2017 jak uvadite vyse vc. 32 bit., nejnovejsi net framework 4.7), chyba stale pretrvava. Zacinam si myslet, ze hlavni problem je s Win 7 64 bit jez pouzivam, zajimave, ze se starou verzi modu 2.0.3 a Vasim dabingem i cestinou vse funguje spravne i korektne. Netusite v cem by mohl byt problem ci jak to fixnout? Autor modu bohuzel nereaguje. Predem diky

Felda 16:26 19.7.2017

Neviem preco si mod ziada xinput dll ale xinput je sucastou spominaneho DirectX. Neviem, co s tym tvorca postvaral, kazdopadne ak to pustate cez ten jeho subor (UltimateHD.exe) tak moze byt chyba aj v tom. Kazdopadne, treba hru spustat cez Doom3BFG.exe. Ked budete mat vsetko hotove podla navodu (tj. najprv mod potom dabing) tak si vytvorte na ploche ikonku odkazujucu na ten nas Doom3BFG.exe a v ciely by ste mali mat nieco nasledovneho: "C:\Doom3BFG\Doom3BFG.exe" +set fs_game @UltimateHD uvodzovky by mali ohranicovat lokaciu execka a za nimi dany parameter.

Felda 16:28 19.7.2017

Cize za parametrom nemozu byt uvodzovky (maju koncit za .exe)

Felda 16:30 19.7.2017

Preventivne este obrazok... https://prnt.sc/fxp4ii

David. 17:21 19.7.2017

Opet, klobouk dolu, po vyse zminenych krocich jiz vse funguje jak ma bez vsech zminovanych chybovych hlasek. Jak budu pri penezich, poslu nejaky alespon mensi baksis. Jeste jednou diky.

David. 13:50 24.7.2017

Tak znovu reportuju - bohuzel se deji problemy s nahravanim ulozenych pozic (program pri nahravaci obrazovce pri navratu k hre prestane pracovat, toci se jen "windowsacke" nahravaci kolecko). Zkouseno jak presne podle navodu vyse tj. nejprve cista instalace D3 BFG, pak mod, nakonec dabing s cestinou (pres jeho instalator a v ramci zapocate nove hry), tak ciste prekopirovat po rozbaleni cestiny vse z base z cestiny do base ve slozce s hrou jako jsem to mel predtim s v. 2.0.3 (tj. vyuzivat engienu modu pres zastupce UltimateHD.exe) a vzdy po case nejde nahrat aktualni pozici - viz. nyni laboratore Alpha Sector 2. Tezko tedy rici, kde je zakopan pes. Samotny mod v. 2.1 se mi nakonec s radou tvurce modu podarilo spustit bez chybovych hlasek vyse nakopirovanim stareho RBDOOM3BFG.exe z predchozi verze modu 2.0.3, nicmene ted je zase problem s nahravanim hry... Pritom verze 2.0.3 s ciste prekopirovanou base slozkou z cestiny fungovala i nahravala korektne - dostal jsem se temer na konec hry, nez autor vydal novou verzi. Tak ted uz vazne nevim a rozehravat stale novou hru me uz take bavi cim dal mene - nejaky napad?

Felda 11:41 26.7.2017

Ja uz vazne neviem Jedina vec co mi este napada je 64 bitovy vs. 32 bitovy build enginu, ktory tu distribuujeme kvoli co najvacsej kompatibilite (nakolko sa aj v dnesnej dobe daju najst 32 bitove Windowsy...) Mozem skusit "zo srandy" spravit 64 bitovy build a nahrat ho na GitHub, hodim vam sem potom link... Je to uz asi vazne posledna vec co mi napada ze by mohla robit problem

David. 09:14 27.7.2017

Ok, dekuji, to s tim 64 bit urcite stoji za vyzkouseni. Zatim jsem to vyresil preinstalaci modu i cestiny (cestinu s dabingem jen prekopiroval z base do base a poustim pres UltimateHD.exe) a svete div se, pres problemovou lokaci vyse jsem se najednou dostal - hra se normalne nahrala. Jinak autor modu jeste radil spustit remove_generated files bat soubor ve slozce ultimateHD, tak to mam jeste jako dalsi moznost v zaloze...Uvidime.

Felda 15:28 27.7.2017

Ono hlavne treba teraz kopirovat VSETKO co instaluje dabing (cize rovno dabing nainstalovat...) na hru s modom, nakolko su tam uz teraz aj subory naviac + podaktore su upravene/opravene (instalator je celkovo lepsie porieseny uz...) Cize hra, potom mod, potom dabing, tak ako sa pise bez kopcenia, jednoducho iba nainstalovat Ked budete mat potom inak cas a chut tak tu je ten 64 bitovy build (mozete skusit nacitat problemovy save, mozno to uz konecne rozdycha a mi budeme vediet kde hladat chybu) https://ulozto.cz/!6eUlNYZPUdGz/d3bfg-fpd-64bit-zip Pre instalaciu plati inak to co vyssie + navrch este do zlozky s hrou skopcite cely obsah archivu vyssie. Pokial inak toto pomoze na tie ulozenia hry tak to upneme aj na stranku ako docasnu opravu... Kym sa nenajde problem v tej 32 bitovej verzii, ak je teda v nej

David. 17:15 27.7.2017

Diky, nicmene to prvne zminovane jsem delal (tj. nejprve hra, pak mod a jako posledni dabing s cestinou 1.1 pres vlastni instalator, pousteno pak pres Doom3BGF.exe s prislusnym parametrem) - nova hra se sice nahrala, ale kratce po zapoceti byl zminovany problem vyse - zkratka nesla vubec nahrat posledni ulozena pozice, proto jsem to resil jak jsem popsal vyse,. coz preci jen vydrzelo dele az do Alha Labs. Kazdopadne diky a jak bude v nejblizsich dnech cas vyzkousim.

David 13:49 28.7.2017

Chyba 0xc000007b - program nelze spustit, - ani pres DOOM3BFG.exe (s prislusnym parametrem), ani pak (na zkousku) pres Ultimate HD.exe, vzdy jen opet s vyse zminovanou chybou.

Felda 14:55 28.7.2017

Zabudol som ze potrebujete 64 bitovy redistributable pre spustenie... Tu sa da stiahnut: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746572

David 15:10 28.7.2017

Posledni 64&32 bit Visual C++ 2017 nainstalovan mam, nicmene stejne to pise tuto chybu. Asi to ponechme byt, dabing s cestinou kopiruje-li se po rozbaleni cestiny mimo hru z base do base funguje, pousteno pak pres ultimateHD.exe (vyuzivajic zkratka engienu modu), takze uz to tak ponecham, pripadne mam v zaloze pri problemech s nahranim ten remove_generated filet bat co uvadi autopr a uvidime. I tak diky za pomoc .

David 15:01 3.7.2017  

Dobry den, zakoupil jsem hru na Steamu, nainstaloval Vas dabing, nasledne i patch a vsiml jsem si, ze se v korenovem adresari vytvoril novy exe soubor Doom3BFG_Debug. Ma se tedy hra spoustet pres nej, nebo pres puvodni Doom3BFG.exe? Jde mi o to, aby byly korektne obsazeny ony zmeny z patche. A jeste druha otazka, tato BFG edice vazne nema rozsirene graficke nastaveni, nikde tam krome rozliseni, antialiasingu a zminovanych "soft shadows" nic dalsiho optori puvodni verzi nevidim. Dekuji.

Felda 21:58 3.7.2017

O grafickych vylepseniach sa nepisalo, pisalo sa o rozsireniach. (Poznamka: mal som tuto sekciu povodne viacej rozpisanu ale skratil som ju, zbytocne vela technickych detailov...) Ta Debug ma podrobnejsi log a moznost skakat na rozne mapy, avsak je velmi pomala (je vylozene urcena iba na vypis chyb, nie je realne hratelna).

David 11:28 4.7.2017

Dekuji za odpoved, nicmene mel bych s dovolenim jeste jeden technicky dotaz, zkousel jsem "rozbehat" Vas dabing s cestinou spolu s Ultimate HD modem viz: http://www.moddb.com/mods/doom-3-bfg-ultimate/downloads/doom3-bfg-ultimatehd-v20 a podarilo se mi s Vasim navodem dole zde ve vlaknu (tj, prekopirovanim onech 2 slozek a 4 souboru ze slozky base po rozbaleni cestiny do slozky base v adresari hry tak jak dole uvadite) zprovoznit pouze cestinu (tzn. prelozene menu hry a PDA texty) nicmene cesky dabing se neprojevi, pouze stale anglicky. Netusite prosim v cem by mohl byt problem, ci lepe, zda-li zde neni moznost jak to zprovoznit? Prekvapilo me, ze po rozbaleni cestiny do samostatne cesty mimo hru, je slozka sound ve slozce base prazdna, cili ve hre to pozmeni po nakopirovani do slozky base v adresari hry pouze slozku strings a v ni soubor english.lang a pak to nahradi ty samostatne 4 soubory jak uvadite na screenshotu. Predem dekuji za pripadnou radu - bylo by fajn mit hru v cestine, s dabingem i se zminovanym modem, ktery opravdu drasticky zlepsuje kvalitu grafiky spolu s dalsimi zmenami.

Felda 13:06 5.7.2017

Dabing je v zlozke base/generated/sounds kde je dabing skompilovany pre hru (v base/sounds boli povodne WAVka, ktore sme cez Debug verziu skompilovali do formatu hry, asi som ju tam omylom nechal prazdnu, nemusite sa o to bat ) Kazdopadne ten engine co pouziva spominany mod pouzivame aj my a viem ze ma v sebe nejaky parameter na to, aby uprednostnoval subory mimo .resources archivou, ale neviem ho napamat... Ten parameter musi byt urcite nastaveny inak hra nacita dabing z .resources a nie zo zlozky (cize hraje vam tam EN miesto CZ). Ked na to nezabudnem tak ked pridem domov sa na to pozriem Bude inak aj aktualizacia dalsia potom ktora by mala (konecne) poriesit vsetky problemy nakolko spominany patch co som vydal problem ocividne neopravil len ho posunul Ale vravi sa ze do tretice vsetko dobre nie?

David 19:25 5.7.2017

Dekuji za odpoved a predem i za Vasi pomoc. Nicmene krome te zmeny parametru jak uvadite, pisete ze CZ dabing je (po rozbaleni cestiny) ve slozce base/generated/sounds , kam by tedy tato slozka ci soubory v ni mely ve hre s modem prijit? - do base/sound v adresari hry, a nebo do te slozky modu UltimateHD/sound? Navodem nize jsem prekopiroval pouze (po rozbaleni cestiny do samostatne slozky) slozku strings (slozka sound byla jak potvrzujete prazdna) plus ty 4 soubory (common_crc, common_resources, ordered_crc, ordered_resources) do podlozky base v adresari hry. Kazdopadne budu moc vdecen kdyz na to mrknete, mit ve hre UltimateHD mod vc. CZ i Vaseho dabingu by bylo moc fajn, dalo-li by se to spolecne poladit.

Felda 20:39 5.7.2017

Vsetko v zlozke base cestiny by malo prepisat original v zlozke base, cize base/generated/sounds z cestiny by malo poputovat do base/generated/sounds (snad je to dostatocne jasne ). Pokial ste si nahravali pred cestinou aj spominany mod, mali by ste mat novy EXE subor s nazvom RBDoom3BFG.exe . Hru treba spustat cez neho s parametrami "+set fs_resourceLoadPriority 0 +set fs_game @UltimateHD" (bez uvodzoviek). Pokial vlastnite Steam verziu, odporucam pre jednoduchost toto nove EXEcko premenovat na Doom3BFG.exe (povodne odzalohovat!) a pridat dane prikazy medzi spustacie parametre v Steame (navod na to pokial neviete ako je trebars tu https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=828912349 ). V opacnom pripade si vytvorte zastupcu na pracovnej ploche, kliknite pravym tlacitkom mysi na vytvorenu ikonku a vo Vlastnostiach za text v poli Ciel (tym myslim az za uvodzovky ktore tam na 99% budu) dane prikazy (cize Ciel bude vyzerat ako " "C:\Doom\D3BFG.exe" prikaz1 prikaz2 ") a hru spustajte cez nu. Po tomto by vam malo ist vsetko v poriadku

Felda 20:40 5.7.2017

Este jedna poznamka - pokial sa chystate pouzivat aj mod, patch 1.0.1 vynechajte! Engine modu ma vsetky opravy v sebe

Felda 08:25 6.7.2017

... a nema problemy s ulozenymi poziciami hry ( z neho teraz implementujem opravy aj do nasho )

David 09:18 6.7.2017

Skvele, uz vse pospolu funguje jak ma, problem byl, ze jsem nemel nakopirovan veskery obsah cestiny ze slozky base do slozky base v adresari hry , hlavne onu slozku generated s dabingem, kopiroval jsem pouze ty 2 slozky a 4 soubory jak uvadite v screenshotu nize. Jinak hru spoustim pres ten jeho UltimateHD.exe, nevim proc, ale ten parametr do RBDoom3BFG.exe mi pridat nejde, i kdyz jsem to nekolikrat kontroloval, porad to pise neplatny cil. Ale to je detail, jeste jednou dekuji za vycerpavajici pomoc, nyni hry vypada skvele, hraje se skvele (je mnohem tezsi oproti vanille) a s Vasi cestinou i dabingem to nema chybu.

Felda 10:20 6.7.2017

Aha, mate pravdu... Teraz som pozeral ten ReadMe toho modu a pozeram ze to jeho UltimateHD.exe spusta ten RBDoom3BFG.exe uz so spravnymi parametrami Dobra poznamka pre dalsich, ktori by si chceli hru zahrat so spominanim modom

David 16:34 6.7.2017

Jinak jeste, pokud by nekdo i na vykonejsi sestave mel problem s poklesy frameratu pri pouziti tohoto modu, at pak vypne v menu hry "soft shadows" a nezapomene vypnout i HDR v autoexec.cfg ve slozce ultimateHD v adresari hry (navod je v readme). V opacnem pripade by se po vynuti "soft shadows" nezobrazovaly ve hre stiny vubec. Predtim 30-60 FPS, nyni stabilnich 60 FPS, viditelny rozdil minimalni.

Přidat komentář

(používáme Gravatar)

}